Účinky tance na tělo

Orientální tanec není jen krásnou estetickou a smyslnou záležitostí, ale také skvělou relaxací a rehabilitací. Je určen všem ženám bez rozdílu věku a hmotnosti. Přináší nám psychické uvolnění a radost, dává nám zapomenout na starosti všedního dne, zvyšuje naše sebevědomí a podporuje kreativitu. Mnohé tanečnice oprášily svoje krejčovské umění, aby si mohly ušít a ozdobit vlastní orientální kostým. Každá tanečnice dává do tance kus sebe a proto je dobře, když se její osobnost promítne i do tanečního kostýmu.

Orientální tanec se vyznačuje krouživými pohyby pánve, resp. celého trupu, akcenty a třasy. Krouživé pohyby pánve a hrudi v horizontálním i vertikálním směru zvyšují hybnost páteře, procvičují svaly trupu, uvolňují napětí v krční, hrudní a bederní oblasti. Kontrakce svalů, které krouživé pohyby doprovázejí jemně masírují orgány uvnitř břišní dutiny, ty jsou drážděny, prokrvovány a díky tomu lépe fungují. Orientální tanec zlepšuje činnost trávicí soustavy, ženských orgánů, posiluje svaly pánevního dna, zvyšuje celkovou hybnost a pružnost organismu, napomáhá lepší koordinaci pohybu a rozvíjí cit pro hudbu a rytmus. Díky tomu, že je tančen naboso zlepšuje stav nožní klenby. Svaly jsou při tanci příjemnou formou posilovány.

Jako každá pravidelně prováděná pohybová aktivita se podílí také na úpravě hmotnosti a formování postavy. Orientální tanec učí nás ženy mít se rády takové jaké jsme. Je oslavou přirozené ženské krásy.