Kursy orientálního tance

Hodina orientálního tance se je rozdělena do tří částí i) úvodní zahřátí a protažení, ii) výuka tance, iii) závěrečné protažení. Každá hodina začíná vždy rozcvičkou při níž tělo rozhýbeme, zahřejeme a protáhneme svaly. Následuje vlastní výuka tance při níž nejprve zopakujeme probrané prvky, dále se naučíme prvky nové a nakonec vše spojíme do kombinací, které si společně zatančíme. V závěru hodiny sklidníme tělo i mysl a celé tělo protáhneme.

Výuka orientálního tance probíhá postupně od nejjednodušších prvků ke složitějším, a proto je rozdělena do stupňů pokročilosti. Rychlost výuky je přizpůsobena tempu tanečnic. Ne všechny tanečnice se učí stejně rychle, a tak některé skupiny dosáhnou dané pokročilosti tance dříve a jiné později. Každopádně 3/4 prvků se zvládnou naučit všechny tanečnice, proto se nevzdávejte hned na začátku. Orientální tanec je něco úplně jiného, než naše evropské tance a vaše tělo si musí na dané pohyby nejprve zvyknout, což trvá minimálně 3 měsíce.

Orientální tanec není tedy pouhé cvičení, ve kterém můžete pauzírovat a přesto budete stále stačit zvládat jednotlivé cviky. Je to jako chodit do tanečních ;-). Prozatím probíhá výuka začátečnic a středně pokročilých, ale pevně doufám, že tanečnice vytrvají a posunou se na vyšší taneční úrovně.

Taneční úrovně a v nich učené prvky vycházejí z metodiky výuky Centra tance v Praze www.orientalnitanec.cz

  • Pokročilé taneční variace

Zde se budeme poznávat jednotlivé styly orientálního tance, hlavně Raks sharki, Pop orient, Saidi, Baladi, Iskandarani, Shabi a další.